Porady psychologiczne i psychoedukacja

brain 1773885 1280Tutaj znajdziecie artykuły, publikacje, ciekawe filmy i prezentacje dotyczące psychologii, relacji między ludźmi, radzenia sobie z trudnościami życia codziennego oraz  problemami związanymi z pandemią, a także wszystko to, co dotyczy szeroko pojętego rozwoju osobistego.

Prokrastynacja – kto z nas jej nie ulega? Konsekwencją odkładania na później jest nie tylko niedotrzymany termin. Zwlekanie wpływa też na jakość wykonania zadania. Mówiąc wprost: pogarsza ją. Negatywnie wpływa również na samopoczucie psychiczne. Jak przestać prokrastynować i zabrać się do pracy? 21 sposobów na odwlekanie przygotował Piotr Modzelewski, psycholog, pedagog, absolwent Uniwersytetu SWPS. (źródło tekstu: Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS)

Więcej >> https://www.swps.pl/strefa-psyche/blog/relacje/18076-21-rad-na-odwlekanie-jak-skutecznie-zabrac-sie-do-pracy

Zamknięte na czas epidemii koronawirusa szkoły przenoszą się w domowe zacisza. Zajęcia online, przesyłane drogą elektroniczną zadania czy prace do wykonania to teraz rzeczywistość każdego ucznia. Nowy tryb nauki jest – wbrew pozorom – niełatwy i bardzo wymagający. Do tej pory dom był przecież miejscem odpoczynku i spędzania wolnego czasu. Jak zatem zmotywować się do pracy? Jak skutecznie koncentrować się na zadaniach? Jakie warunki sprzyjają uczeniu się w domu? Jakie rodzaje zadań mogą rodzić trudności i jak je pokonywać? O skutecznym i komfortowym uczeniu się zdalnie opowiadają psychologowie z Uniwersytetu SWPSprof. Tomasz Grzyb Zofia Szynal. 
(źródło teksu: Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS)

link w postaci grafiki, na której widnieją zdjęcia kobiety oraz mężczyzny rozmawiających ze sobą

(źródło grafiki Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS