Bezpłatny
Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy*.

A.62. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp.

Dla kogo jest kurs?

Kurs adresowany jest do wszystkich osób, które chcą uzyskać umiejętności wykonywania zabiegów kosmetycznych:

> dłoni (manicure, zdobienie paznokci, pielęgnacja dłoni),
> stóp (pedicure, pielęgnacja stóp),
> ciała (zabiegi kosmetyczne ciała).

Wymagania: ukończone 18 lat oraz minimum gimnazjum lub 8-letnia szkoła podstawowa (nie wymagane wykształcenie średnie).

Na Kwalifikacyjnym Kursie Zawodowym A.62 słuchacz będzie zdobywał  umiejętności  z zakresu wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających ciała oraz wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających dłoni i stóp.

Szczegółowe umiejętności zdobywane na Kursie to, między innymi:

• > diagnoza stanu skóry,
  • > przygotowanie klienta do okreslonego zabiegu kosmetycznego ciała, dłoni i stóp;
  • > określanie przeciwwskazń do wykonywania okreslonych zabiegów upiększajacych  ciała, dłoni i stóp;
  • > dobieranie odpowiedznich metod i technik wykonywania zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp,
  • > dobierania odpowiednich preparatów kosmetycznych,
  • > wykonywania zabiegów upiększajacych dłoni i stóp zgodnie z preferencjami klienta;
  • > wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających;
  • > wykonywania zabiegów kosmetycznych w warunkach domowych;
  • > udzielania porad kosmetycznych.

Kurs przygotowuje do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, który jest przeprowadzany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Absolwent kursu, po zdaniu egzaminu, będzie miał kwalifikacje do wykonywania następujących zadań zawodowych:

> Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających ciała

> Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających dłoni i stóp

LICZBA GODZIN KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO.

System zaoczny

A.62. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp.

332 godz.

Efekty kształcenia wspólne dla wszystkich zawodów oraz efekty kształcenia wspólne dla zawodów w ramach obszaru administracyjno-usługowego stanowiące podbudowę do kształcenia w zawodzie lub grupie zawodów.

215godz.

DOKUMENTACJA POTWIERDZAJĄCA UKOŃCZENIE KURSU.

Osoba, która uzyska zaliczenie, otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego z zakresu kwalifikacji A.62. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp. Zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego wydaje Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Osoba, która ukończyła kwalifikacyjny kurs zawodowy A.62. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp, może przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, w zakresie kwalifikacji wymienionej w zaświadczeniu.

EGZAMIN POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJE W ZAWODZIE.

Osoba, która przystąpiła do egzaminu zawodowego, zdaje go, jeżeli uzyska z części pisemnej, co najmniej 50% punktów możliwych do uzyskania oraz z części praktycznej, co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania.

Wynik egzaminu zawodowego ustala i ogłasza komisja okręgowa. Wynik ustalony przez komisję okręgową jest ostateczny.

ŚWIADECTWO POTWIERDZAJĄCE KWALIFIKACJE W ZAWODZIE.

Zdający, który zdał egzamin zawodowy, otrzymuje świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodziewydaje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna.

DYPLOM POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJE W ZAWODZIE TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH [514207].

> świadectw potwierdzających wszystkie kwalifikacje wyodrębnione w zawodzie technik usług kosmetycznych  (A.61.Wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy, A.62.Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp),

> oraz odpowiedniego poziomu wykształcenia- minimum wykształcenie średnie  (poziom wykształcenia potwierdza np. świadectwo ukończenia liceum ogólnokształcącego).

Dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie wydaje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna.