ZAMKNIJ

Pomoc dla Julki

Julka urodziła się 16.10.2019 ze schorzeniem nazywanym fibular hemimelia. W praktyce oznacza to, że mała nie ma obu kości strzałkowych, a co za tym idzie ma zdeformowane stopy, wygięte i skrócone kości piszczelowe, oraz skróconą kość udową.

Rodzice podjęli walkę o sprawność swojej córeczki. Lekarze nie dawali im zbyt wielkiej nadziei. W poszukiwaniu pomocy trafili do dra Drora Paley, który ma swoją klinikę na Florydzie, jednak kilka razy w roku przyjmuje w Warszawie w Paley European Institute. Tutaj spotkali się z zupełnie innym podejście do pacjenta, no i z ... nadzieją, że Julka jeszcze w tym roku stanie na swoich własnych nóżkach.

Rodzice Julii dowiedzieli się, że niestety operacja musi się odbyć trochę wcześniej niż podobne przypadki (18-24 miesiąc życia), bo już w okolicach 1 roku życia dziewczynki -  lewa nóżka nie może tak długo czekać. Obecnie czekają na wyznaczenie konkretnego terminu operacji i zbierają fundusze na leczenie, ponieważ NFZ nie refunduje takich zabiegów.

Ich celem jest pełna sprawność małej córkeczki. Do tego jest konieczna:

• >> pełna diagnostyka naszego problemu u specjalisty w Paley European Institute
  • >> wyprostowanie stóp do pozycji prawidłowej
  • >> wyprostowanie kości piszczelowych
  • >> wydłużenie kości piszczelowych
  • >> specjalistyczna rehabilitacja
  • >> stała kontrola podczas rozwoju i wzrostu dziecka aby wada była korygowana
  • >> zakup ortez pomagających w prostowaniu kończyn i poprawnemu ułożeniu.

Zrealizowanie tych wszystkich celów będzie kosztować około 2 miliony złotych

Przeczytaj historię Julki i sledź postępy w dochodzeniu do zdrowia>> http://pomocdlajulki.pl/moja-historia/

Jak można pamóc?

1. Przekazując środki na jedno z poniższych kont fundacji Kochaj Życie, która opiakuje się Julką