Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wieczorowe Liceum Ogólnokształcące

Dla wszystkich, którzy nie dostali się do liceum, a nie mają ochoty uczyć się w technikum lub szkole branżowej mamy propozycję - LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W SYSTEMIE WIECZOROWYM. CKU jest szkołą publiczną, więc za naukę nie są pobierane opłaty. Zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu, popołudniami. Podstawa programowa, taka sama jak w liceum dziennym pozwala na przygotowanie się do matury. Zaletą jest to, że naukę można pogodzić z innymi wyzwaniami życiowymi.

Autor zdjęcia: geralt; https://pixabay.com/pl/photos/ksi%C4%85%C5%BCki-odczyt-student-student%C3%B3w-4126481/

 

Do wieczorowego liceum ogólnokształcące może zapisać się każda osoba, któa skończyła 16 roku życia, oraz posiada świadectwo ukończenia gimnazjum (liceum 3-letnie) lub 8-letniej szkoły podstawowowej (liceum 4-letnie). 

Naukę w liceum mogą podjąć też osoby, które wcześniej z różnych przyczyn musiały ją przerwać, a teraz chcą kontynuować edukację. Zapisy przyjmowane są także do klasy 2 lub 3. 
Zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu (poniedziałek, wtorek, czwartek), w godzinach popołudniowo - wieczornych. 

Ukończenie liceum ogólnokształcącego daje wykształcenie średnie. Po ukończeniu liceum osoby chętne mogą przystapić do egzaminu maturalnego.

CKU jest szkołą pobliczną, więc nie pobiera wpisowego i czesnego. 
W CKU działa szkolna biblioteka, która jest dobrze zaopatrzona w lektury i podręczniki. Pozwala to zminimalizować koszty edukacji. Nasi słuchacze mogą też bezpłatnie korzystać z usług doradcy zawodowego, psychologa i pedagoga. 

 

Więcej informacji:

 

  • >> na stronie CKU w zakładkach "oferta edukacyjna" i "nabór 2019/2020", a także za pomocą aplikacji messensger zintegrowanej ze stroną www,
  •  
  • >> lub pod numerem telefonu 322481575,
  •  
  • >> lub poprzez kontakt na stronie FB