Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nie samą nauką CKU żyje - wycieczka do Złotego Potoku

8 czerwca skorzystaliśmy z pięknej pogody i wybraliśmy się do Jurzy Krakowsko - Częstochowskiej na rajd. Najpierw była wędrówka w okolicach Złotego Potoku, czyli byłym majątku Krasińskich, gdzie przez pewien czas mieszkał i tworzył wybitny polski twórca epoki romantyzmu, Zygmunt Krasiński. 

 


Obejrzeliśmy dworek Krasińskich i pałac Raczyńskich. Wędrowaliśmy szlakami rezerwatu krajobrazowego "Parkowe". Zachwycaliśmy się cenna przyrodą, ostańcami skalnymi o niesamowitych kształtach i nazwach, oraz bajkowymi stawami. Nad stawem Sen Nocy Letniej (nazwa nadana przez Krasińskiego) zobaczyliśmy zabytkowy Młyn Kołaczew oraz Źródło Spełnionych Marzeń. Nie straszny nam był upał, ponieważ od ostrych promieni słonecznych chroniły nas liście drzew. W dobrych nastrojach przewędrowaliśmy prawie 10 km. Atrakcji było wiele, ale to nie był koniec naszej wyprawy. Ze Złotego Potoku udaliśmy się pod Zamek w Mirowie. Przyszedł czas na odpoczynek i ... kiełbaski. Posileni, wypoczęci i nadal w dobrych nastrojach udaliśmy się zobaczyć ruiny Zamku w Mirowie i leżący tuż obok, Zamek w Bobolicach. Oba wchodziły w skład systemu obronnego znanego dziś jako Orle Gniazda.

Wycieczka była udana. Nastroje wszystkim dopisywały do samego końca. Połączyliśmy naukę i integrację z dobrą zabawą. W końcu nie samą szkoła... czy jakoś tak. W każdym razie wszyscy mamy ochotę na kolejny raz.

Organizatorem wycieczki był pan Maksymilian Solarski, nauczyciel geografii.
Opiekunami poza panem Solarskim były: pani Barbara Kiełbik, nauczycielka języka polskiego i pani Klaudia Noworzyń - Maksis, psycholożka CKU
Uczestnikami: "wesoła paczka", czyli słuchacze CKU wraz z rodzinami.